DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU W "TRÓJCE"
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W mediach społecznościowych szkół i przedszkoli znaleźć można moc życzeń dla uczniów od grona pedagogicznego.
W wielu placówkach oświatowych z okazji Dnia Dziecka organizowane są akademie, wydarzenia sportowe, kulturalne czy rozrywkowe.
Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez ONZ dla upowszechniania ideałów
i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce święto dzieci obchodzone było po raz pierwszy w 1950 roku, cztery lata przed oficjalną deklaracją ONZ.
Jeśli chcemy uczcić Dzień Dziecka, to najlepiej to zrobić dbając o godne warunki życia
i dorastania najmłodszych. Warto, aby w tym dniu–obok prezentów, zabaw i życzeń–pojawiła się refleksja na temat zdrowia i wychowania.
Głęboko wierzę, że edukacja poprzez sport, promowanie dobrych i prawidłowych wartości to okazja do wzrastania i rozwoju dla każdego człowieka. Nie ma lepszego dotarcia do młodych ludzi, niż poprzez sport i związaną z tym zdrową rywalizację.
Sport to także doskonałe narzędzie edukacyjne i wychowawcze, z którego nasza szkoła chętnie korzysta. Organizacja Dnia sportu w Dniu Dziecka jest już naszą tradycją.
Tego dnia można było:
pójść na spacer lub na plac zabaw,
wziąć udział w następujących konkurencjach: rzut woreczkami do celu, tor przeszkód, drużynowy skok w dal, rzuty do kosza, unihokej, strzały na bramkę,
potańczyć na dyskotece,
pograć w kręgle, bilard lub piłkarzyki.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili i każdy znalazł coś dla siebie.
Gościliśmy w tym dniu również parterów z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej ze Zgorzelca, która umożliwiła naszym uczniom testowanie wrażeń z użyciem ALKOgogli.
Stymulatora środków odurzających powodującego:
obniżenie koncentracji,
spowolnienie czasu reakcji,
niemożność określenia kierunków,
zniekształcenie widzianego obrazu,
zmiany w ocenie ...
Pozwala to lepiej zrozumieć skutki nadmiernego picia. Zadaniem osoby w ALKOgoglach było przejść po linii w dwie strony stawiając stopę za stopą. Idąc po linii należało głośno liczyć kroki.
DZiękujeMY wszystkim za dobrą zabawę, a na relację zdjęciową zapraszaMY na szkolną stronę Fb-ukową
Comments